Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Vakuované potrubí

Vakuované potrubí

Systém vakuovaný

Vakuovaný systém lze použít u parovodů i teplovodů. Ve všech případech, kde bývá půda přemokřená, nebo kde se vyskytuje spodní voda. Také se hodí do podchodů vedoucích pod komunikací a hlubšího uložení potrubí.  Při výrobě jsou dodržovány požadavky dle ČSN EN ISO 9001-2001 a po výrobě prochází potrubí řadou testů. Systém vydrží teploty do 400 °C. Potrubí je opatřeno izolací proti sálavému teplu a prostor mezi médiovou trubkou a ochranou kovovou trubkou je vakuován.

Jaké jsou výhody vakuovaného systému?

  • Robustnost celého systému
  • Spolehlivá konstrukce
  • Rychlá montáž bez použití betonářských prací
  • Izolace díky vakuu nestárne, provozní parametry potrubí zůstávají stejné
  • Tepelná ztráta je oproti kanálovému provedení nižší až o 40 %
Vakuované potrubí

Jaký je rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným systémem?

  • otevřeném systému není potrubí opatřeno vakuovanými koncovými uzávěry, tedy do prostoru mezi médiovou a plášťovou trubkou vniká okolní vzduch, tedy okolní vlhkost
  • Oproti tomu uzavřený systém má namontované koncové uzávěry, které uzavírají prostor mezi médiovou a plášťovou trubkou. Jsou vybaveny zátkami, sloužícími k vakuaci a odstranění vlhkosti

Co se děje při vakuování?

Při vakuování se koncovým uzávěrem vysaje vzduch mezi médiovou a plášťovou trubkou včetně obsažené vzdušné vlhkosti. Tím prakticky zmizí přenos tepla konvekcí mezi izolací a vnější plášťovou trubkou.

Máte zájem o vakuované potrubí? Ozvěte se nám!

Po výrobě provádíme několik druhů testování 

Konkrétně na izolační stav, na rozměrovou stálost, nasákavost PUR pěny a v případě zabudování alarm systému do potrubí, provádíme zkoušku vlhkosti v izolaci na každém komponentu. Veškeré systémy vyrábíme dle požadavků normy ČSN ISO 9001-2001. Systémy je nutné pokládat a montovat proškolenou firmou. Školení pokládky a montážních prací, včetně spojkování, lze absolvovat v naší firmě.